• Cululu

היער הקסום

אצלנו במשפחה יש לנושא הזה הרבה נוכחות בחיי היומיום- הילדים שלי מתים על משחקי דימיון ונמצאים הרבה זמן בטבע. כך שזה היה דיי טבעי לבחור בנושא הזה ביומולדת 9 של גיא.

אבל איך הופכים חצר לא קטנה ונותנים בה תחושה של יער קסום- פיות מעופפות, חיות ופטריות?

לוח השראה יער קסום

אני אוהבת להתחיל בשולחן ומשם אני מתפזרת לשאר השטח של הבית/חצר או היער במקרה הזה.

כמשימה ראשונה אספנו את כל הפריטים הקשורים שהיו לי בבית- משימה מושלמת לילדים שמעבירה את הזמן בכייף.

קניתי את הפטריות מעץ וצבענו אותן באדום עם נקודות- זאת יכולה להיות פעילות יומולדת מעולה לילדים- צובעים פטריות ולוקחים הביתה.

משחקים מעץ שמתאימים ליומולדת היער הקסום. פטריות, עצים, ינושים, שועל

אחרי שהבנתי מה יש לי, כולל מגשים וצלחות עץ שמצאתי אצל אימא שלי במחסן התחלתי להתמקד בעיצוב של השולחן. קניתי חתיכת דשא סינטטי והשתמשתי בה במקום מפה.


בחרתי ללכת על כלים מתכלים- שסופר התאימו לקונספט. אומנם זה קצת יותר יקר אבל לגמרי השלים את האווירה ועזר לנו גם לשמור על איכות הסביבה.

לארוחה בחרתי את הצלחות הכי בסיסיות ולקערות ההגשה שידרגתי לכלים מתכלים קצת יותר שווים ומיוחדים. כמובן שגם הסכום היה מעץ- הכל במטרה לשמור על הקונספט של היער הקסום. אם רוצים להוזיל עליות אפשר להשתמש בכלים חד פעמים מפלסטיק בצבעי ירוק/צהוב.


שהרגשתי שהשולחן מספיק מאורגן עברתי לחלל עצמו שזאת תמיד משימה יותר מורכבת- מצד אחד לא להעמיס בפרטים כדי שלא ייצא ממש יקר ומצד שני להצליח לייצר אווירה בחלל גדול...

לתחושה היער קסום גזרתי חוטים/סרטים (גלילי סרטים /מתחרה/ניילון וכו') באורכים שונים, בצבעים ירוק, זהב, צהוב ותחרה וקשרתי אותם על חוט- עשיתי כמה כאלה ותליתי בין שתי נקודות שונות בחלל- נוצרו מן ויולונות סרטים שהכניסו לאווירה הקסומה.

אפשר גם במקום להכין חוט עם כל החוטים קשורים עליו, פשוט להדביק חוטים מהתקרה בעזרת מדבקום עגולות להדבקת בלונים.


בנוסף לסרטים קשרתי קבוצות של 5 בלונים ותליתי אותם עם חוט במקומות שונים בחצר. אני יותר אוהבת לתלות בלונים ככה ולא בשורה אחת. בחרתי צבעים מתאימים- צהוב, ירוק וזהב ולכל קבוצה כזו הוספתי בלון שקוף עם קונפטי זהב בתוכו.


זהו.. החלל לגמרי נותן תחושה של יער קסום ולגמרי אפשר לעבור לחלק הטעים והכי כייפי- שולחן הקינוחים : )


כרגיל, את הקינוחים התאמתי לאירוע כך שהם השתלבו בצורה מושלמת בקונספט היער הקסום.

העוגה הייתה חתיכה מהיער- בול עץ ועליו פטריות ונבגים עשויים מבצק סוכר (את הבצק סוכר אני באופן אישי לא מרשה לאכול אבל הוא אחלה קישוט שמשדרג את העוגה בטירוף).

כדי ליצור את קליפות העץ מסביב לעוגה רדדתי שוקולד מומס בין שתי ניירות פרגמנט והכנסתי למקרר ל-20 דק'. אחרי שהתקרר הוצאתי, שברתי והכנסתי לקופסא וחזרה לקירור. הקישוט של העוגה צריך להיות כמה שיותר מהיר כדי לשמור על הצורה של השוקולד המרודד. השתמשתי בשוקולדים בצורת אבנים, בסוכריות גומי בשחור ואדום בצורת פטל, בפתיבר שפוררתי וצבעתי בירוק בעזרת צבע מאכל. את אוצרות היער ותחושת הקסם הכנסתי על ידי שימוש בסוכריות פנינים בספריי זהב למאכל.


עוגיות בלוט- נשיקת הרשי מודבקת עם שוקולד מומס לעוגית חמאה קטנה ועגולה ועליה נטיף Reese's חמאת בוטנים- הכי פשוט וטעים עם מראה מושלם.


קיפודים- סופגניות קטנות עם פרצוף משוקולד וקוצים מסוכריות שוקולד מאורכות

מיני סופגניות קיפודים

בייגלה מושלם מצופה בשוקולד וסוכריות - יאמיייי


אז מה להזמין ליומולדת כזאת?

פטריות מעץ

בלונים שקופים עם קונפטי כוכבים בזהב

בלונים בירוק וזהב מטאלי5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול